KULTURALNIK - Na schyłek lipca i kolejne dni

ZIEMIA KŁODZKA (inf. wł.). Na najbliższy weekend synoptycy przewidują opady deszczu, więc wiele imprez plenerowych może zamienić się w nieco inne, bo pod dachem. Wydarzeniom w kolejnych dniach - według ich zapewnień - powinno towarzyszyć słońce.

MGOK w Bystrzycy Kłodzkiej siłami swojej ekipy 28 bm. w Ponikwie poprowadzi harce i zabawy od godz. 16:00 na tamtejszym boisku. A dzień później przed MGOK-iem podobna impreza na koniec pierwszej części wakacji. Natomiast 29 bm. w MGOK-u pokaz efektów warsztatów artystycznych Lelenfant - to od godz. 17:00.

Warto sobie zanotować "rozkład jazdy" zespołu "Zdrojowego" występującego w kawiarni "Zdrojowej" w Długopolu-Zdroju:
 

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Dusznikach-Zdroju 29 bm. zaprasza na koncert do Dworku Chopina. Dzień później również w Teatrze Zdrojowym koncert pt. "Lata 20., lata 30." w wykonaniu Danuty Gołdon-Legler i Arkadiusza Dolegi, przy akompaniamencie Macieja Karolkiewicza.
 

W ostatni piątek lipca br. w Galerii pARTer w Kłodzku o godz. 17:00 wernisaż wystawy fotograficznej Jacka Bogusława Lalaka.

W dniu 11 sierpnia na ul. Pileckiego w Kłodzku (osiedle Kruczkowskiego) o godz. 17:00 spektakl familijny "O Ignasiu, który nie lubił szkoły".

Na Kłodzkim Skwerze Kultury 13 sierpnia br. o godz. 16:00 Międzynarodowy Festiwal Folkloru.

Muzeum Ziemi Kłodzkiej 5 sierpnia organizuje nocną wędrówkę przez Kłodzko. To w ramach poznawania dzieł mistrza rzeźbiarstwa Franza Wagnera z Kłodzka. Po drodze scenki historyczne. Początek o godz. 20:30 na ul. Grottgera (Wyspa Piasek). A w dniach 6 - 7 sierpnia, w godz. 8:00 - 18:00 targi staroci w sąsiedztwie siedziby muzeum.
 

W najbliższą niedzielę w Żelaźnie (gm. Kłodzko) kolejna edycja "Lata na ludowo" od godz. 13:00. Równolegle, też na boisku przy remizie, "Polsko-czeskie danie na rozśpiewanie".

W Piotrowicach Dolnych, na pograniczu z Romanowem w Krowiarkach, uroczystość kościelna:
 

W ten weekend w Kudowie-Zdroju kolejna edycja Festiwalu Czesko-Polskiego. Szczegóły programu na stronie internetowej kudowskiego Centrum Kultury i Sportu oraz http://www.dkl24.pl/pl/13203/60/c/kulturalnik---kazdy-znajdzie-cos-dla-siebie.html

W Lądku-Zdroju 4 sierpnia, w amfiteatrze przy Domu Zdrojowym, koncert Oresta Vasiouty od godz. 15:00. A 6 sierpnia na rynku "Cudawianki - panie się bawią" - impreza wielotematyczna od godz. 15:00.

W Lewinie Kłodzkim Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka zaprasza w czwartek, 28 lipca o godz. 19.00 na koncert pt. "Najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali" w wykonaniu zespołu PIRAMIDY. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lewinie Kłodzkim, ul. Chopina 2.

MGOK w Międzylesiu zaprasza na półmetek wakacji na pole biwakowe. Impreza już 6 sierpnia o godz. 11:00.
 

W dniach 10 - 14 sierpnia MOK w Nowej Rudzie będzie gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Folkloru. Co przygotowano?
 

W Polanicy-Zdroju 4 sierpnia w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny koncert muzyki kameralnej. Wystąpią Zbigniew Gach – organy oraz duet instrumentów orientalnych - Maria Pomianowska i Mingjie Yu. Początek o godz. 19:30.

W świetlicy wiejskiej w Grodziszczu 29 bm. o godz. 10:00 impreza pn. "Terapia z bajką".

Przypominamy o strońskiej "Drezynadzie". To 6 sierpnia o godz. 12:30 przy Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury.

W Złotym Stoku 30 bm. o godz. 12:00 start do marszu nordic walking dla seniorów, z metą w Leśnej Dolinie.  Natomiast 31 bm. w sąsiedztwie CKiP kolejna edycja sympatycznego wydarzenia:
 

Wstęp na prezentowane wydarzenia jest darmowy!

(wb)