Jesienią ruszy budowa hali sportowej

MIĘDZYLESIE (inf. wł.). Gmina otrzymała promesę z programu "Polski Ład", która zapowiada otrzymanie dotacji od państwa na budowę hali sportowej i zagospodarowanie jej najbliższego otoczenia. Obiekt ma powstać w kompleksie sportowo-rekreacyjnym na obrzeżu Międzylesia i będzie pierwszym tego rodzaju w mieście i gminie.

- Kilka lat temu, kiedy był przygotowywany projekt, hala była wyceniona na niecałe 9 milionów złotych, dzisiaj aktualna kwota wchodzącą w rachubę, to około 13 milionów. Promesa informuje o zagwarantowaniu 9,9 mln zł - mówi burmistrz Tomasz Korczak. - Musimy przygotować się do przetargu na nadzór inwestorski, bo przedsięwzięcie jest kosztowne. Wspólnie trzeba będzie opracować specyfikację do przetargu na wyłonienie wykonawcy robót. Sądzę, że we wrześniu tego roku możliwe okaże się jego ogłoszenie.

Przy obecnej, trudnej sytuacji na rynku zaopatrzeniowym trudno jest określić, w jakimś czasie powstanie od dawna oczekiwana budowla. Życzeniem nie tylko włodarza jest to, aby wykonawca miał z gminą kontakt przy podpisaniu umowy oraz przekazaniu inwestycji, oczywiście pomijając bieżące wizyty na placu budowy.

- Z halą trzeba skojarzyć doprowadzenie infrastruktury komunalnej, doprowadzenie drogi, wybudowanie parkingu, zagospodarowanie zielenią otoczenia - dodaje burmistrz Międzylesia. - Sama hala stanowi dwie trzecie kosztów inwestycji.
 
(bwb)

Foto ilustracyjne