Fundacja wprowadza w błąd

KŁODZKO (inf. wł.). W dwóch miejscowych obiektach handlowych kwestowane są pieniądze na rzecz fundacji "Razem Możemy Więcej" przy Domu Dziecka w Kłodzku. Zarówno w markecie "E.Leclerc", jak i w galerii handlowej "Twierdza Kłodzko" można przeczytać, że fundacja m.in. wspiera ów Dom Dziecka w Kłodzku. Problem jednak w tym, że od kilku lat w mieście pod twierdzą już nie ma domów dziecka, bo zostały zlikwidowane. W ich miejsce - na co zwrócił naszą uwagę dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Bogumił Zwardoń - utworzono kilka placówek opiekuńczo-wychowawczych.


Władze powiatu kłodzkiego nie wyraziły zgody na to, aby siedziba fundacji nadal mieściła się w budynku byłego Domu Dziecka. Ma to związek z ujawnionymi nieprawidłowościami w zarządzaniu placówkami opiekuńczo-wychowawczymi w nim umieszczonymi. Z tego powodu Zarząd Powiatu Kłodzkiego pożegnał się z byłą dyrektorką, zarazem żoną prezesa tej fundacji. Przywołana organizacja dokonała więc przerejestrowania adresu swojej siedziby, ale nadal używa dotychczasowej nazwy, co wywołuje zdziwienie.

A tak w ogóle to starosta kłodzki Maciej Awiżeń nadal zachodzi w głowę, jak to jest możliwe, że sąd rejestrowy przed laty wpisując fundację na listę stowarzyszeń nie zapytał władz powiatu kłodzkiego o to, czy wyrażają zgodę na jej usytuowanie przy instytucji i w budynku będących w jego władaniu. Do dziś nie ma na to odpowiedzi.
(bwb)