Przygraniczny kurort na topie

KUDOWA-ZDRÓJ (inf. wł.). Miejscowa branża turystyczna ma powody do zadowolenia, bo tego lata w kurorcie pojawiło się nieco więcej gości niż przed rokiem. Widać to po niekiedy mocno zatłoczonym ciągu komunikacyjnym, jakim jest ulica Zdrojowa, ale także po kawiarenkach i barach. Są chwile, że trudno jest tam się odnaleźć.


Kudowa-Zdrój ma wiele malowniczych miejsc dla aktywnego wypoczynku

- Odnoszę takie wrażenie, że rodacy z powodu pandemii koronawirusa oraz wojny toczącej się w Ukrainie nie chcą wyjeżdżać poza kraj. Miejsc urlopowych dla siebie szukają w różnych rejonach Polski, w tym - co szczególnie mnie cieszy - właśnie w Kudowie-Zdroju - zauważa burmistrzyni Aneta Potoczna. - Sądzę, że dla wielu naszych przedsiębiorców żyjących z turystyki te miesiące pozwolą nadrobić wcześniej poniesione straty, zaś dla przybyszów będą okresem atrakcyjnego wypoczynku...

Kudowa-Zdrój, położona wśród Wzgórz Lewińskich i Gór Stołowych, w sąsiedztwie np. czeskiego Nachodu ma do zaoferowania przybyszom wiele form ciekawego spędzenia wolnego czasu. Stanowi doskonałą bazę wypadową do miejsc godnych odwiedzenia, zapewnia wiele imprez kulturalnych i sportowych. Te wszystkie walory decydują, że coraz chętniej obiera się ją za miejsce urlopowe.
(bwb)