Ruszył Słowiański Festiwal Mocy

STARY WIELISŁAW - gm. Kłodzko (inf. wł.). Na miejscowym lądowisku właśnie rozkręca się Słowiański Festiwal Mocy "Ladodeja". Impreza potrwa do niedzieli i będzie obfitować w wiele propozycji.


Fundacja "Ladodeja" działa na rzecz zachowania i promowania kultury słowiańskiej, równocześnie wspiera osoby niepełnosprawne, spośród których kilka wchodzi w skład jej zarządu. To ona wpadła na pomysł, aby w Starym Wielisławiu zorganizować swój festiwal, który zwróci uwagę na różne wartości związane z naturą.
 

- Kotlina Kłodzka i w ogóle cała ziemia kłodzka to cudowny teren, nieco zapomniany, posiadający mnóstwo miejsc historycznych. To tędy spora grupa Słowian przewędrowała na dzisiejsze tereny Chorwacji, na co zwrócimy uwagę podczas naszej imprezy - informuje Maciej Xantos, główny organizator festiwalu. - A na nią składa się bardzo dużo stoisk m.in. z ziołami i innymi produktami przydatnymi w domu. Przez te trzy dni będziemy gościć około 80 prelegentów z wielu stron świata, np. z Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA, którzy z trzech scen będą prowadzić wykłady prozdrowotne. Zaplanowaliśmy koncerty muzyczne Sylwii Pogwizd i Paprodziada, spektakl teatralny Teatru Napoleonka w wykonaniu Ewy Decównej, Wojciecha Duriasza i Stanisława Olszewskiego - jeszcze w piątkowy wieczór.

Atrakcją festiwalu staną się loty balonowe, warsztaty bliskie natury, ćwiczenia przydatne zdrowiu.
(bwb)