Wójt poczytał i opowiedział

WOJBÓRZ - gm. Kłodzko (inf. zewn.). Gościem grupy uczniów i uczennic z miejscowej Szkoły Podstawowej był wójt Zbigniew Tur. Włodarz gminy Kłodzko, w ramach ogólnopolskiej akcji pt. „Cała Polska czyta dzieciom”, z młodymi mieszkańcami spotkał się w wojborskiej bibliotece. Tematem dominującym pozostawała ekologia, a przede wszystkim ochrona środowiska, co podkreśliła moderatorka Mariola Huzar - na co dzień dyrektorka Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko.

Zanim doszło do rozmów o ważnym dla wszystkich temacie, wójt przeczytał dzieciom książeczkę o Tomku, który stał się ekoczłowiekiem. I do tego bohatera nawiązano w wypowiedziach, kiedy poruszono sprawę zmian klimatycznych, przeciwdziałania zanieczyszczaniu powietrza, zachowań związanych z troską o swoje najbliższe otoczenie.
 

- Dzieci opowiadały wójtowi o segregacji śmieci, o oszczędzaniu wody i energii. Wśród naszej młodej publiczności też znalazł się „Tomek”, który miał wiele do powiedzenia i jeszcze więcej pytań - relacjonuje p. Mariola. - Wójt opowiedział dzieciom, jakie działania prowadzi urząd gminy, aby chronić klimat przed negatywnymi zmianami.

Opr. (bwb)