Studenci WSM odebrali symboliczne białe czepki

KŁODZKO (inf. wł.). Tradycyjnie tuż przed latem w siedzibie Wyższej Szkoły Medycznej odbyło się czepkowanie. To uroczystość, podczas której studenci pierwszego roku studiów na kierunkach pielęgniarstwo oraz położnictwo złożyli przysięgę oraz odebrali symboliczne białe czepki. 
 
Wśród zgromadzonych 20 bm. w WSM gości nie zabrakło założycieli uczelni, kadry akademickiej, przedstawicieli Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Wałbrzychu, nauczycieli akademickich, reprezentantów ZOZ-u w Kłodzku, samorządu studenckiego i in. 
 
Jesteśmy w trudnych warunkach geopolitycznych. Czeka nas wiele wyzwań, my jeszcze ich do końca nie znamy, ale z pewnością ten zawód będzie stał na czele tego, co się nazywa humanizacją rodzaju współczesnego społeczeństwa. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tak szybko rośnie nam grupa zawodowa i dołożymy wszelkich starań, żebyście państwo, reprezentujący pielęgniarstwo polskie, byli stale na topie naszego rozumienia, społecznego rozumienia, politycznego rozumienia i zawodowego zrozumienia – przywitał zebranych gości rektor uczelni Juliusz Jakubaszko.
 
Symbolicznego wręczenia białych czepków studentom WSM dokonały przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Maria Pałeczka, przełożona pielęgniarek Zespołu Opieki Zdrowotnej Elżbieta Bujak-Rogala oraz specjalistka pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego Dorota Sikora. Po ceremonii ślubowania i odśpiewaniu hymnu pielęgniarskiego, prof. Iwona Kątnik-Prastowska wręczyła wyróżnienia pielęgniarkom - mgr Małgorzacie Berkowskiej i mgr Barbarze Gierze-Kulawie m.in. za zorganizowanie i funkcjonowanie Centrum Symulacji Medycznej. 
 
Na zakończenie uroczystości z okolicznościowym wykładem pt. „Etyka w zawodach pielęgniarki i położnej” wystąpił prof. Bogdan Gworys - dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w WSM w Kłodzku.
 
 
bp 

MIGAWKI
 Z WYDARZENIA