Boisko wielofunkcyjne dla dwóch wsi

BIERKOWICE / PISZKOWICE - gm. Kłodzko (inf. wł.). Na pograniczu obu miejscowości znajduje się kompleks sportowy, który w sobotę, 18 bm. wzbogacił się - już oficjalnie o boisko wielofunkcyjne. Chyba żar lejący z nieba był przyczyną, że otwarto go przy niedużym udziale lokalnej społeczności.


Sołtysi obu wsi i przedstawicielka najmłodszego pokolenia przecinają wstęgę

Trzy miejsca były ujęte w projekcie traktującym o budowie obiektów rekreacyjno-sportowych w gminie wiejskiej Kłodzko. Chodzi o Jaszkową Górną, Boguszyn oraz Bierkowice / Piszkowice, które to zadania m.in. uzyskały dofinansowanie ministerialne. Kompleks wykonany na pograniczu tych ostatnich sołectw oszacowano na pół miliona złotych, a tworzy go boisko pozwalające na prowadzenie rozgrywek zespołowych w koszykówkę, siatkówkę czy tenisa ziemnego.

- Tym samym wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniu mieszkańców oraz sportowców z obu miejscowości. Jesteśmy przekonani, że ten nowoczesny kompleks jeszcze bardziej uaktywni mieszkańców, jeśli chodzi o wypoczynek na wolnym powietrzu - zauważył wójt Zbigniew Tur. Również przewodniczący rady gminy Ryszard Jastrzębski życzył bierkowiczanom i piszkowiczanom, aby ich wspólny obiekt jak najrzadziej świecił pustką.

Wśród osób udostępniających to boisko byli m.in. sołtysi Bierkowic - Andrzej Bartyna i Piszkowic - Mirosław Zalewski, senator Aleksander Szwed i proboszcz Jan Kwiatkowski. O oprawę artystyczną wydarzenia zadbały dzieci z bierkowickiego Przedszkola oraz "Roksanki". Nie zabrakło okolicznościowego torta i różnych aktywnych form ruchowych.
 
(bwb)

FOTOMIGAWKI Z WYDARZENIA