Sercanie pomocni kurortowi

POLANICA-ZDRÓJ (inf. wł.). Kopalnią pomysłów okazuje się być proboszcz, zarazem kustosz sanktuarium Sercanów znajdującego się w Sokołówce. Ojciec Zdzisław Świniarski albo inspiruje różne przedsięwzięcia, albo wraz z zakonnikami bierze udział w realizacji tych, z których propozycją wychodzą miejskie instytucje.

- W kalendarz wspólnych wydarzeń wpisał się Diecezjalny Dzień Dziecka, do którego właśnie powrócono po pandemii koronawirusa
- zauważa burmistrz Polanicy-Zdroju Mateusz Jellin. - Proboszczowi i wspólnocie bardzo zależy na tym, aby teren klasztoru znajdujący się na styku z sąsiednią gminą, Bystrzycą Kłodzką, jeszcze bardziej ożywić. Pojawiła się propozycja wybudowania punktu widokowego, wytyczenia kolejnych tras spacerowych i rowerowych...

Inicjatywy związane z nasileniem ruchu turystycznego nie są bez przyczyny, wszak na terenie klasztoru znajduje się unikatowe Muzeum Misyjne. W pomieszczeniu są prezentowane eksponaty przywiezione przez sercanów misjonarzy z krajów, w których przebywali z posługą.

- Przymierzamy się do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu miasta, poprawiamy stan ulicy Reymonta prowadzącej do sercanów. Wspólnie odkrywamy dla innych osób jedno z urokliwszych miejsc w kurorcie - podkreśla włodarz.
 
(bwb)

Foto sercanie biali Polanica-Zdrój