Udał się sportowo-rekreacyjny piknik

JASZKOWA DOLNA - gm. Kłodzko (inf. wł.). Po dwuletniej przerwie powróciły tutaj biegi górskie. Ich dwudziesta edycja wystartowała w samo niedzielne popołudnie na boisku sportowym z udziałem bardzo dużej liczby startujących osób oraz niemałej liczby kibiców. Tych drugich było najwięcej w przypadku biegów z udziałem dzieci.


Wójt Zbigniew Tur, przewodniczący rady gminy Ryszard Jastrzębski i członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Ryszard Niebieszczański dali początek piknikowi rekreacyjno-sportowemu w Jaszkowej Dolnej. To miejsce już dawno nie gościło aż tylu osób naraz, w dodatku w każdym wieku, co stało się za sprawą organizatorów imprezy o międzynarodowym charakterze. Okazało się, że obok uczestników polskich pojawili się również z Ukrainy i Czech. Tym samym hasło "Sport łaczy pokolenia i narody" znalazło potwierdzenie w rzeczywistości.
 

Jeszcze przed przeprowadzeniem konkurencji biegowych na wielu dystansach, w zależności od grupy wiekowej, w kilku miejscach boiska realizowano zadania wynikające z projektów transgranicznych, a aktywizujące i integrujące społeczność. Można było skorzystać z porad prozdrowotnych, oferty handlowej lub gastronomicznej, pozbyć się nadmiaru energii na urządzeniach temu sprzyjających, a nawet samemu upiec sobie kiełbaskę.

Najbardziej absorbowały uwagę wszystkich zgromadzonych już wspomniane biegi - i trawiaste, i górskie. Pierwsze były adresowane do młodszych uczestników, drugie - do starszych. I co ciekawe - nie było lepszych i gorszych zawodniczek i zawodników, bowiem wszyscy, którzy dobiegli do mety otrzymali pamiątkowe medale.
 
(bwb)

FOTOMIGAWKI Z WYDARZENIA