Transgraniczne konferowanie o turystyce

DŁUGOPOLE-ZDRÓJ - gm. Bystrzyca Kłodzka (inf. wł.). W "Dworze Elizy" przed południem rozpoczęła się dwudniowa konferencja kłodzko-orlicka traktująca o współpracy polsko-czeskiej na pograniczu. W jej trakcie uczestnicy poznają przebieg współpracy w ramach projektu pn. "Żyjmy razem".
Etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Piotr Marchewka i dyrektorka Wydziału Rozwoju i Promocji Renata Gajek-Bogusz zainaugurowali transgraniczne spotkanie dotyczące współdziałania samorządów terytorialnych, instytucji i podmiotów na obszarze kłodzko-orlickim. Biorą w nim udział ich reprezentanci, którzy dowiedzą się o celach projektu, jego zaawansowaniu i czynionych przedsięwzięciach. Konferencja jest okazją do przedstawienia wykonywanych bądź zakończonych inwestycji, m.in. budowy wieży na Śnieżniku, mostu wiszącego w Dolnej Morawie czy dróg.
 W drugim dniu zaplanowano objazd studyjny po gminie bystrzyckiej, połączony z prezentacją miejscowych atrakcji turystycznych, a o który zadbało Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej.

(bwb)