W perspektywie kąpielisko termalne

POLANICA-ZDRÓJ (inf. wł.). Jest podstawa do rozpoczęcia pierwszego etapu poważnych przeobrażeń na otwartym basenie, który przez lata był nieużytkowany i popadł w ruinę. Na pewno starsi polaniczanie pamiętają, że obiekt na ulicy Sportowej, w kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym, należał do jednych z najładniejszych na Dolnym Śląsku.


Dawny basen docelowo stanie się kąpieliskiem termalnym

- I taki ma być ponownie, tyle że najpierw musimy w niego mocno zainwestować. Stąd wystąpiliśmy z wnioskiem o finansowe wsparcie w ramach rządowego "Polskiego Ładu" - mówi burmistrz Polanicy-Zdroju Mateusz Jellin. - Właśnie dowiedzieliśmy się, że otrzymaliśmy pieniądze, dzięki którym rozpoczniemy pierwszy etap robót po przejściu stosownych procedur. Bardzo bym chciał, aby w przyszłym sezonie letnim mieszkańcy i nasi goście już mogli skorzystać z wodnych uciech i elementów aquaparku.

Jak zapowiada włodarz kurortu - docelowo kąpielisko ma być tworzone przez basen termalny, czyli z wodą podgrzewaną siłami natury, zaplecze gastronomiczne i miejsca przywodnej rekreacji. Szacuje się, że całe przedsięwzięcie pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych. Dlatego gmina już przymierza się z kolejnymi wnioskami o finansowe wsparcie ze strony tych donatorów, którzy mogą ją wesprzeć.
(bwb)