Nieprędko w kolejne podziemia

KŁODZKO (inf. wł.). Już wcześniej ujawnione podziemne korytarze w obrębie starówki, które nie tak dawno spenetrowała grupa speleologów, mogą stać się kolejną atrakcją turystyczną. Badania pozwoliły dokładniej określić ich przebieg oraz stan.

- Jeżeli technicznie okaże się, że jest możliwość udostępnienia zwiedzającym tych ciągów w rejonie ulicy Traugutta, to postaramy się, aby nasza firma "Twierdza Kłodzko" to uczyniła - podkreśla burmistrz Michał Piszko. - Oczywiście będą musiały zostać spełnione wszystkie wymogi stawiane w przypadku tego typu obiektów; głównie chodzi o względy bezpieczeństwa. Ale musimy mieć na uwadze to, że tego typu działanie musi zostać poprzedzone przygotowaniem projektu, pozyskaniem funduszy i przygotowaniem przedsięwzięcia od strony praktycznej.

Stara część Kłodzka co jakiś czas odsłania swoje kolejne tajemnice. Nie tak dawno, podczas robót rewitalizacyjnych prowadzonych w forcie Owcza Góra natrafiono na fragment dawnej wyciągarki ułatwiającej transport żywności i uzbrojenia do koszar.

(bwb)