Pokaźna kwota na renowację parku Zdrojowego

POLANICA-ZDRÓJ (inf. wł.). Prawie 16 mln wykorzystają władze miejskie na zmianę wizerunku terenów wypoczynku i rekreacji obłożone zielenią. Pokaźna część tej kwoty spowoduje przeobrażenia m.in. w parku Zdrojowym.

W ubiegłym roku do Polanicy-Zdroju trafiło niemal 8 mln zl dofinansowania z Funduszy norweskich dedykowanych na poprawę stanu zielen, wzbogacenie parku Zdrojowego o nowe gatunki drzew, krzewów i bylin. Natomiast niedawno z "Polskiego Ładu" miasto otrzymało prawie 5 mln zł dotacji i zamierza je wykorzystać, również przy gminnym wsparciu pieniężnym, na przebudowę głównej alei parkowej - począwszy od pijalni wód mineralnych aż po ulicę Matuszewskiego.

- Na pewno wymienimy kostkę betonową na kamienną, co także pozwoli poprawić stosunki wilgotnościowe w glebie, Zostaną zainstalowane nowe elementy małej architektury, przybędzie kolejna fontanna, dojdą rzeźby. To ma przyczynić się do tego, aby park stał się miejscem bardziej sprzyjającym osobom z niego korzystającym - zauważa burmistrz Mateusz Jellin. - Oczywiście nasze zamiary są o wiele wyższe, aniżeli ta łączna kwota w granicach 15 mln zł teraz zarezerwowana.

(bwb)