W strefie A bez nowych parkingów

KUDOWA-ZDRÓJ (inf. wł.). Są dni, kiedy główna droga miejska, czyli ulica Zdrojowa wręcz trzeszczy od ilości zaparkowanych pojazdów. Wtedy też rozlegają się głośnie narzekania na nieprzygotowanie kurortu do przyjęcia większej liczby zmotoryzowanych gości. Czy uda się rozwiązać ów problem w centrum miasta?

- Podeszliśmy do sprawy w ten sposób, że na pobliskich ulicach Kombatantów i Słonecznej, na ich określonych odcinkach wydzielimy strefy płatnego parkowania. To spowoduje, że powinniśmy odnotować większą rotację pojazdów - informuje burmistrzyni Aneta Potoczna. - Jesteśmy na etapie budowy dwóch dużych parkingów w obrębie ulic Okrzei - przy straży pożarnej i hotelu Verde Montana. I to wszystko. Gmina nie może inwestować w miejsca postojowe dla pojazdów w strefie uzdrowiskowej A, na co niekiedy się wskazuje we wnioskach.

Dla zmotoryzowanych zainteresowanych możliwością pozostawienia np. samochodu na chwil kilka bliżej parku Zdrojowego wskazuje się parking na ul. Jana Pawła II. On nie jest obłożony w całości, gdyż jest płatny.
(bwb)