Rowerem do planetarium

BARDO (inf. wł.). Z każdym rokiem jest wzbogacana baza sportowa i rekreacyjna; albo wznosi się niezbędne obiekty, np. szatnie czy wykonuje korty tenisowe, albo instaluje urządzenia pozwalające rozładować nadmiar energii. Tak właśnie w ostatnich latach stało się w Bardzie, gdzie kompleks stadionowy mocno się rozwinął.

Okazuje się, że to nie koniec zamierzeń. Jeśli gmina uzyska fundusze w "Polskiego Ładu", to przystąpi do budowy zaplecza socjalnego przewidzianego dla tenisistów i młodych piłkarzy. Założono również powstanie w miasteczku skateparku dla dzieci i młodzieży. Poważnym wyzwaniem stało się utworzenie strefy aktywności w górnej części Barda, w której m.in. ma stanąć planetarium, do którego m.in. dojedzie się rowerem.

O boisko wielofunkcyjne wzbogaci się Brzeźnica, a świetlica i boiska przy niej powstaną w Grochowej. W tej drugiej miejscowości tym samym opróżni się stare, mało funkcjonalne lokum.

Samorząd gminy zakłada rozbudowę szlaku rowerowego Cisy o długości około 6 km, chyli się ku utworzeniu kolejnych singletracków.

(bwb)