Mobilny urzędnik wsparciem dla starszych osób

ZŁOTY STOK (inf. wł.). Gmina przystąpiła do ogólnopolskiego programu, który niesie ze sobą ułatwienie kontaktu mieszkańcom w starszym wieku z urzędem burmistrza. Jest to szczególne ważne dla sędziwców, do tego pozbawionych własnego środka transportu, dla których m.in. z tego powodu załatwienie sprawy administracyjnej niekiedy okazuje się trudne.

- Na naszym terenie mamy osoby z poważniejszymi niepełnosprawnościami i to do nich jeszcze bardziej kierujemy swoje kroki. Zauważę jednak, że już wcześniej też staraliśmy się im służyć pomocą poprzez asystentów rodziny i pracownikó ośrodka pomocy społecznej - mówi burmistrzyni Grażyna Orczyk. - Natomiast teraz, kiedy pojawił się program o nazwie "Mobilny urzędnik", niosący ze sobą możliwość pozyskania dofinansowania na obsługę wspomnianych mieszkańców, zdecydowałam, że pani Marta Krysiak z UMiG będzie odpowiedzialna za te kontakty. Po zgłoszeniu telefonicznym uda się na wskazany adres.

Na tę chwilę władze samorządowe rozpowszechniają informację o "Mobilnym urzędniku", który to program zaistniał od 1 kwietnia br. Można o nim dowiedzieć się, podobnie jak o katalogu spraw przypisanych takiej osobie m.in. u swoich sołtysów albo w urzędzie burmistrza.
(bwb)