Najlepsi w turnieju ruchu drogowego

KŁODZKO (inf. zewn.). W minioną sobotę w obrębie Szkoły Podstawowej imienia Władysława Reymonta odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczestniczyły w nich drużyny ze szkół rywalizujące w kategoriach wiekowych 10 - 12 lat oraz powyżej 13 lat.


W tej pierwszej kategorii na pierwszym miejscu ulokowała się reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ze Ścinawki Średniej w gm. Radków, na drugim - Szkoł Podstawowej imienia W. Reymonta w Kłodzku, zaś na trzecim - Zespołu szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich w gm. Nowa Ruda.

W kategorii starszych uczestników współzawodnictwa triumfował zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie, przed Szkołą Podstawową im. Wł. Reymonta w Kłodzku i Szkołą Podstawową im. gen. Wł. Sikorskiego w Ołdrzychowicach Kłodzkich.
 

Indywidualnie najlepszymi z wiedzy o BRD i umiejętności w pokonaniu rowerowego toru przeszkód i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej okazali się Anna Dziadosz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawce Średniej i Wiktor Panna ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie.

Przed zwycięskimi drużynami teraz udział w eliminacjach wojewódzkich turnieju.

Opr. (bwb)

Foto powiat kłodzki