Fort Owcza Góra zmienia wizerunek

KŁODZKO (inf. wł.). Razem z Ziębicami i Ząbkowicami Śląskimi miasto spod twierdzy bierze udział w realizacji projektu finansowanego z Regionalnego programu operacyjnego województwa dolnośląskiego. W przypadku Kłodzka pieniądze są przeznaczone na rewitalizację zabytkowych białych koszar w forcie Owcza Góra, gdzie powstanie inkubator przedsiębiorczości.


Wydawało się, że stary koszarowiec pójdzie w ruinę...


... tymczasem stanie się ważnym historycznie i gospodarczo miejscem

Firma Wasama z Lądka-Zdroju od lutego br. zajmuje się przeobrażeniem historycznej budowli w obrębie Owczej Góry. Ale jak mówi burmistrz Kłodzka Michał Piszko - wykonuje ona część z bardziej dużego zadania, jakim jest nie tylko zagospodarowanie tam znajdujących się budowli z przeszłości. - Zakładamy wykorzystanie około 16 milionów złotych na odtworzenie tego miejsca, doprowadzenie do niego dróg dojazdowych - na przykład ulica Lipowa do roku 2023 zostanie wyremontowana aż do ulicy Śląskiej, natomiast ulica Konwaliowa powiedzie przez dużą polanę do wspomnianego inkubatora, gdzie będą miejsca parkingowe - informuje włodarz.
 

Tak mogą prezentować się wnętrza "koszarowca"

Polana na Owczej Górze docelowo stanie się atrakcją turystyczną ze względu na koncepcję odtworzenia na niej wieży widokowej. O nią będą się ocierać lub przez nią poprowadzą ścieżki wędrowne i rowerowe. Spory park forteczny stanie się miejscem rekreacji i wypoczynku.
(bwb)

Foto gmina miejska Kłodzka + DKL24.PL