Koordynują działania ważne dla uchodźców z Ukrainy

BYSTRZYCA KŁODZKA (inf. zewn.). Spotkanie ludzi dobrej woli oraz przedstawicieli instytucji i służb zajmujących się udzielaniem daleko idącej pomocy uchodźcom z Ukrainy było okazją do wymiany ważnych informacji i dotychczasowych doświadczeń. Odbyło się kilka dni temu w hotelu "Abis" z inicjatywy Śnieżnickiego Klubu Biznesu.


Również w gminie bystrzyckiej przebywa spora grupa przybyszów z Ukrainy, którzy opuścili swój kraj w następstwie rosyjskiej napaści i śmiercionośnych działań na jego obszarze. Zapewnienie uchodźcom spokou i podstawowych warunków do funkcjonowania na nowym dla nich obszarze jest bardzo ważnym wyzwaniem, z czym już zmierzyli się organizatorzy, koordynatorzy, wolontariusze oraz mieszkańcy i właściciele bazy hotelarskiej. Ważne jest, aby wszystkim poczynaniom towarzyszyła jak najlepsza organizacja, nie wkradł się jakiś chaos, bo tylko wtedy integracja przybyszów z lokalnym środwiskiem jak najlepiej spełni swój cel.

I o tym właśnie mówiono w czasie tego spotkania z udziałem m.in. burmistrzyni Renaty Surmy, radnego wojewódzkiego Zbigniewa Szczygła, prezeski Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika Doroty Komornickiej, koordynatorów ŚKB Adama Jaśnikowskiego i Piotra Wdowiaka. Kolejną taką naradę zaplanowano na początku kwietnia br. Warto wiedzieć, że dotychczas około 50 osobom z Ukrainy przebywającym na terenie gminy bystrzyckiej udało się zapewnić zatrudnienie.
 
Opr. (bwb)

Foto ŚKB