Rehabiliatacja zdrowia za wygraną w konkursie

BARDO (inf. wł.). Wszelkie oczekiwania organizatorów przeszło zainteresowanie bardzian pobytami rehabilitacyjnymi w Sopocie. Zorganizowano je w ramach nagrody pieniężnej, którą gmina zdobyła za wysoką frekwencję mieszkańców na szczepieniach przeciw koronawirusowi - zajęła pierwsze miejsce w powiecie ząbkowickim.


Uczestniczki i uczestnicy II turnusu

- Kuracja odbywała się w atrakcyjnym miejscu Polski, bo w Sopocie, nad Zatoką Gdańską, do tego w komfortowych warunkach. Zaoferowano nam naprawdę niską cenę w przeliczeniu na jedną osobę, więc mogliśmy wyjść z propozycją do większej grupy mieszkańców - słyszymy od burmistrza Barda Krzysztofa Żegańskiego. - Łącznie z tej formy kuracji skorzysta 130 osób, głównie w wieku senioralnym. Ze strony gminy zdecydowaliśmy się dopłacać większą kwotę, bo około 50 - 60 proc. za uczestnika turnusu.

Ponieważ pobyt zdrowotny na drugim końcu kraju bardzo spodobał się uczestnikom, a i wzbudził zainteresowanie u kolejnych mieszkańców miasta i gminy Bardo, już myśli się o zorganizowaniu turnusów jesiennych, a i niewykluczone, że także kolejnych wiosennych. Tyle że z inną wielkością dofinansowania ze strony gminy. Wszystko wskazuje na to, że dopłaty ze strony osób chcących wyjechać na tydzień lub dwa tygodnie do Sopotu byłyby nieco wyższe.

Tak czy inaczej potwierdza się jedno: warto brać udział w konkursach, a tym bardziej w nich wygrywać - szczególnie pieniądze przeznaczone na podreperowanie zdrowia.

(bwb)

Foto gmina Bardo