Park Zdrojowy szerszym frontem do przybyszów

KUDOWA-ZDRÓJ (inf. wł.). Największy kurort na ziemi kłodzkiej przygotowuje się do kolejnego letniego sezonu turystycznego. Czyni to na miarę posiadanych możliwości finansowych, stąd angażuje fundusze przede wszystkim w porządkowanie tzw. małej architektury w miejscach najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców i gości.


Park Zdrojowy latem  tonie w zieleni będącej przyczyną relaksu, ale i kłopotów

Jednym z nich bez wątpienia jest park Zdrojowy tonący w zieleni. Jednak już wymaga ona częściowej przebudowy, gdyż niektóre krzewy i byliny wykazują objawy chorobowe. Magistrat zapowiada sukcesywną wymianę roślinności.

Okazuje się, że ten mocno zadrzewiony obszar też przysparza inne bolączki. Trzeba było zrezygnować z monitorowania go przy pomocy kamer obsługiwanych drogą radiową, gdyż przekaz był mocno zakłócony albo wręcz niemożliwy. Dlatego gmina zdecydowała się na rozbudowę sieci światłowodowej, dzięki której usprawni się system monitoringu. Docelowo samorząd miejski zamierza ułatwić dostęp do Internetu na tym obszarze, biorąc pod uwagę oczekiwania turystó i kuracjuszy.
(bwb)