Taekwondziści znów "zawładnęli" Słupcem

NOWA RUDA (inf. wł.). Niemal 300 zawodniczek i zawodników z całego kraju uczestniczy podczas tego weekendu w Pucharze Polski Seniorów i Juniorów w taekwon-do. Ich gospodarzem są Polski Związek Taekwon-do oraz Noworudzki Klub Taekwon-do ITF.


Najlepszych z najlepszych dekorował wiceprezes PZT Tadeusz Łoboda

- Gościmy dokładnie 290 uczestników z 45 klubów. Zawody traktujemy jako eliminacje do mistrzostw Polski i sprawdzian przed mistrzostwami Europy - mówi Roman Lewicki, będący wiceprezesem ds. sędziowskich Zarządu Głównego PZT i trenerem tej dyscypliny w Nowej Rudzie. - Dla naszego klubu to jest czwarta tak duża impreza, w której jednak nie wystawiamy swoich reprezentantów, gdyż nie mamy ani juniorów, ani seniorów; mamy juniorów młodszych. Z ziemi kłodzkiej sportowy udział bierze MKST Taekwon-do z Bystrzycy Kłodzkiej.

Doskonałe warunki dla przeprowadzenia tych zawodów zostały stworzone w słupieckiej hali widowiskowo-sportowej, w której rywalizacje toczą się bez udziału widowni. Jest to podyktowane rygorami sanitarnymi w dalszym ciągu obowiązującymi przy organizacji m.in. wszelkich imprez masowych z powodu koronawirusa.
 
(bwb)

FOTOMIGAWKI Z WYDARZENIA