Ruszył konkurs "Cytaty z portretem"

RADKÓW (inf. zewn.). Już pisaliśmy o tym, że w tej gminie jest obchodzony "Rok Władyslawa Bartoszewskiego". W związku z tym Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radków imienia Karola Estreichera ogłosiła konkurs poświęcony tej postaci.


Do 24 kwietnia br. uczniowie klas IV - VIII szkół podstawowych mogą nadsyłać prace plastyczne w postaci portretu nawiązujące do jednego z sześciu cytatów autorstwa Władysława Bartoszewskiego. To wybitna osoba, któa za swojego życia byl historykiem, dziennikarzem, pisarzem, nauczycielem akademickim czy politykiem i dyplomatą. Cechowała jego niezwykle wysoka kultura osobista.

Wspomniane cytaty, to: 1. "Warto być przyzwoitym", 2. "Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto", 3. "Jeśli wszystko nas dzieli, to dialog nie ma sensu", 4. "Inteligentny tym się różni od nie-inteligenta, że nie obraża się o żarty, rozumie żarty i lubi żarty", 5. "Piszę i publikuje tylko to, co naprawdę myśle, nigdy nic innego", 6. "Patriotyzm polski nie polega na mówieniu o patriotyzmie, tylko na służbie".

Do konkursu można zgłosić tylko jedną pracę dostarczoną do radkowskiej biblioteki lub jej filii w Ścinawce Dolnej, Ścinawce Górnej, Ścinawce Średniej lub Wambierzycach. Technika prac jest dowolna. Szczegóły konkursowe można znaleźć w regulaminie dostępnym na stronie internetowej BPMiG w Radkowie.
Opr. (wb)