Stateczkiem po... Nysie Kłodzkiej

BARDO (inf. wł.). Propozycje sprzed lat dotyczące uczynienia Nysy Kłodzkiej na całym gminnym odcinku rzeką bardziej przyjazną dla mieszkańców i gości stopniowo wchodzą w fazę rzeczywistą. W tegorocznym budżecie gminy zaplanowano trzy wydatki związane z uatrakcyjnieniem miejsc na jej brzegach.


Amatorów wodnych wrażeń w Bardzie nie brakuje

- Zmierzamy do stworzenia w pewnym sensie centrum turystyki wodnej. Z tą myślą w Opolnicy, powyżej jazu, gdzie mamy do czynienia z cofką zapewniającą niemal półtorakilometrowy odcinek spokojnej wody, organizujemy przystań z kajakami i rowerami wodnymi. Niewykluczone, że uda się nam za jakiś czas zapewnić stateczek spacerowy - dowiadujemy się od burmistrza Krzysztofa Żegańskiego. - Wcześniej przy przystani powstanie plażowisko, obok boiska do różnych gier, widzimy tam grillowiska i pole campingowe.

Większym przedsięwzięciem będzie obszar "Parku za Nysą" w Bardzie, który podda się rewitalizacji w szerszym zakresie. Gmina przygotowała propozycje rzeczowe do spełnienia w tym miejscu, chcąc uczynić je bardziej rekreacyjnym i atrakcyjnym.

Do koncepcji wspomnianego centrum wpisuje się Janowiec. W tej podgórskiej miejscowości, powyżej jazu w Przyłęku, także powstanie przystań kajakowa i pontonowa z plażowiskiem. Tym samym na całym gminnym odcinku Nysy Kłodzkiej co rusz będzie można zawołać "ahoj wodnej przygodzie".
(bwb)