Gondolą na Obryw Skalny(?)

BARDO (inf. wł.). Obryw Skalny niewątpliwie jest największą atrakcją turystyczną miasteczka położonego nad Nysą Kłodzką. Zresztą samą rzekę i jej równie malownicze sąsiedztwo z wysokości platformy widokowej, ulokowanej na wysokim zboczu, można zobaczyć niczym na dłoni. W perspektywie rysuje się udostępnienie tego miejsca, dzięki wybudowaniu kolejki gondolowej prowadzącej w kierunku Mężyka.

Najpierw inwestycje w niezbędną infrastrukturę poprawiającą warunki bytowe mieszkańców i gości, później wydatki na obiekty zwiększające zainteresowanie Bardem i gminią. Tak ma być realizowana lokalna polityka gospodarczo-społeczna zmierzająca w kierunku uczynienia miasteczka ogólnopolskim centrum turystyki aktywnej. Ma ono oferować wypoczynek dla wszystkich grup wiekowych, z nastawieniem na wędrówki, w tym nordic walking, i jazdy rowerem na ogólnie dostępnych, ale i bardziej wymagających ścieżkach, np. singletrackach. Dzięki nim przybysze oraz mieszkańcy będą mogli "odkrywać" miejsca sprzyjające relaksowi oraz edukacji o nich.

Jedna z propozycji sprowadza się do wybudowania kolei gondolowej nad doliną Nysy Kłodzkiej. Ten środek transportu ma spiąć rejon wzniesienia Mężyk z Obrywem Skalnym. Jeśli stanie się faktem przy udziale funduszy zewnętrznych, to osoby, które z niego skorzystają czeka megaatrakcja.
(bwb)