Parkowy akwen powraca do świetności

KUDOWA-ZDRÓJ (inf. wł.). Staw zdrojowy w ostatnich miesiącach jest lokalnym oczkiem w głowie. A to z powodu chęci jego jak najszybszego udostępnienia. Przypomnijmy, że wyłączono go z eksploatacji po stwierdzeniu wad technicznych w nowo postawionym murze oddzielającym zbiornik od sąsiedniego potoku. Gmina musiała sięgnąć po kredyt, aby nie tylko zrealizować zadanie, ale też uchronić się przed groźbą zwrotu całości unijnego dotacji.

Na tę chwilę staw ma za sobą najważniejsze roboty budowlane. Gdyby nie nadejście zimy pod koniec listopada, być może udało się zrobić więcej na jego obszarze.

- Są zaplanowane roboty, które muszą być wykonane przy dodatniej temperaturze otoczenia, sięgającej plus 10 stopni Celsjusza, bez nocnych przymrozków. Nie ryzykujemy z ich przyspieszeniem - podkreśla burmistrzyni Kudowy-Zdroju Aneta Potoczna. - Wykonawca robót ma przedłużony termin ich realizacji do końca kwietnia tego roku.

Tak więc już od najbliższego sezonu letniego wodna część parku Zdrojowego ponownie zacznie cieszyć oczy mieszkańców, kuracjuszy i turystów oraz stanie się ostoją ptactwa.
(bwb)