Rozkręca się komunikacja gminna

RADKÓW (inf. wł.). Publiczna komunikacja gminna na dobre stała się elementem życia społecznego. Dzięki niej mieszkańcy i turyści łatwiej mogą dotrzeć do wielu miejscowości wokół Radkowa jak i niego. Dla korzystających transport jest darmowy.

Wraz z nowym rokiem na liniach nie zaszły duże zmiany. Ograniczono kurs do Tłumaczowa, bo nie było chętnych do przejazdów. W to miejsce wdrożono linię do Karłowa oraz uruchomiono na odcinku Wambierzyce centrum - ulica Wiejska, do granic Parku Narodowego Gór Stołowych.

- Kontynuowanie funkcjonowania komunikacji gminnej było możliwe, bo na projekt otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości ponad 390 tys. zł, do tego gmina dodała swój udział w wysokości 10 procent. Oczywiście analizujemy frekwencję na poszczególnych trasach i tam, gdzie nie jest ona zadowalająca czynimy zmiany, aby nie było pustych przebiegów - informuje burmistrz Jan Bednarczyk. - Sądzę, że ten rok będzie bardziej owocny dla tych przewozów. A już na pewno w kierunku Karłowa, bo wzrasta nim zainteresowanie. Wiem, że kłodzki PKS uaktywnił się na tej linii, a teraz zastanawiamy się nad współpracą z Polbusem wykazującym zainteresowanie Karłowem.
(bwb)