Kąpielisko pod Guzowatą z parkiem wodnym

RADKÓW (inf. wł.). Ponad 3 mln zł zostanie przeznaczonych na modernizację miejscowego kąpieliska w obrębie zalewu pod Górami Stołowymi. Przy tym zadaniu samorząd gminy będzie posiłkował się pieniędzmi otrzymanymi z rządowego programu.


Projekt zakłada m.in. przebudowę drewnianego mola

Z każdym kolejnym sezonem letnim powiększa się liczba osób relaksujących się nad radkowskim zalewem. Między innymi ten fakt zdopingował samorząd lokalny do przygotowania projektu dotyczącego poddania jego kąpieliskowej części gruntownej modernizacji. Od burmistrza Jana Bednarczyka dowiadujemy się, że przewidziano wymianę dna, wykonanie w nowym miejscu przerzutu wody z potoku zasilającego czy zabezpieczenie akwenu przed napływem wód stokowych. W obrębie kąpieliska powstanie nieduży park wodny z atrakcjami, dojdzie też do przebudowy drewnianej promenady.

Tym samym malowniczo położony zbiornik pod Guzowatą stanie się jeszcze większą ofertą ze strony gminy z zakresu aktywnego wypoczynku. Może to przełożyć się np. na budownictwo pensjonatowe w jego otoczeniu, dla którego wydzielono niemało działek.
(bwb)