Bezpieczniej zmodernizowanymi odcinkami DW 390

ZŁOTY STOK (inf. wł.). Dobiegły końca prace związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego na placu Tadeusza Kościuszki a także ulicach Sudeckiej i Spacerowej oraz 3 Maja. Podkreślono to dziś (24 bm.) symbolicznym przecięciem wstęgi oraz zaprezentowaniem efektów kilkumiesięcznych prac. 

- Plac Kościuszki zamyka się bardzo ostrym łukiem i przed przebudową ta część była w kostce granitowej, a z tyłu mieliśmy masę bitumiczną. Tutaj, na tej drodze, jest prowadzona intensywna wywózka drewna z lasów i te samochody z dłużycą, które wchodzą w ostry łuk drogi stanowiły duże zagrożenie dla jej użytkowników. Niestety mieliśmy tutaj wcześniej też przypadki śmiertelne, dlatego ta inwestycja była tak ważna do zrealizowania – mówiła podczas konferencji prasowej burmistrzyni Złotego Stoku Grażyna Orczyk i dodała: – Niestety, została kostka granitowa, z czego nie wszyscy byliśmy zadowoleni, ale musieliśmy się dostosować do wymagań konserwatorskich.
 
Zakres prac obejmował - oprócz położenia nowej nawierzchni jezdni i chodników, przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego. Wykonawcą robót była Eurovia. Tym samym powraca komunikacja drogowa do Lądka-Zdroju zawieszona ze Złotego Stoku na czas trwania tego zadania.
 
W wydarzeniu wzięli udział: szef KPRM Michał Dworczyk, poseł Marcin Gwóźdź, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, burmistrzyni Grażyna Orczyk, przewodnicząca RM Elżbieta Ruszkowska, dyrektor DSDiK Mariusz Wawro i inni.
  
bp