KULTURALNIK - Imprezy w obliczu epidemii

ZIEMIA KŁODZKA (inf. wł.). Organizatorzy imprez kulturalnych nie dają pewności, że zaplanowane przez nich wydarzenia dojdą do skutku - np. mogą zostać odwołane z powodu rygorów sanitarnych. To powinno skłonić wielu z nas do tego, żeby przed udaniem się na wybrane wydarzenie sprawdzić, czy niemal w ostatniej chwili nie zrezygnowano z jego przeprowadzenia.

W najbliższym czasie na ziemi kłodzkiej zapowiedziano różne przedsięwzięcia. I tak w Bystrzycy Kłodzkiej MGOK otworzy się dla dzieci i młodzieży korzystających z ferii zimowych. Co dla nich przygotowano, o tym poniżej:
 

W Kłodzku miejscowy ośrodek kultury 31 bm. organizuje dla feriowiczów blok zajęć artystycznych w godzinach: 10:00 - 13:00. Podobne wydarzenie, w tym samym czasie, odbędzie się 2, 7 i 9 lutego. Również Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do siebie na zajęcia podczas ferii. W dniach 31 stycznia - 4 lutego oraz 8 i 10 lutego rozpoczną się od godz. 10:00. Propozycja dotyczy gier karcianych i planszowych oraz warsztatów manualnych. A już 26 bm. o godz. 17:00 w Saloniku Prasowym spotkanie Dygresyjnego Dyskusyjnego Klubu Książki.

W gminie wiejskiej Kłodzko w świetlicach i domach ludowych czas karnawału i balów dla dzieci. OKSiR w Ołdrzychowicach Kłodzkich zaprasza na imprezy do:
 

Już 25 bm. o godz. 9:00 w bibliotece w Żelaźnie spotkanie autorskie z Martą Zilbert.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kudowie-Zdroju 25 bm. o godz. 17:00 w swojej siedzibie organizuje spotkanie autorskie z Norbertem Kościeszą.
 
W Lądku-Zdroju 29 bm. o godz. 16:00 w sali widowiskowej CKiR-u z koncertem noworocznym wystąpi nauczycielski "Chór z Gór" z Bystrzycy Kłodzkiej pod dyrekcją Elżbiety Kubicz. Natomiast pomiędzy 31 stycznia a 11 lutego CKiR nastawia się na prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży w ramach ferii:
 

Także w gminie Międzylesie udział w wydarzeniach kulturalnych stanie się sposobem na wypełnienie wolnych chwil podczas ferii. MGOK nadal prowadzi zapisy chętnych. A po drodze, bo 27 bm. o godz. 16:00 w ośrodku kultury w Międzylesiu koncert w wykonaniu uczestników Społecznego Ogniska Muzycznego w Bystrzycy Kłodzkiej.
 

W Nowej Rudzie, w galerii malarstwa na pl. Grunwaldzkim od 4 lutego, przez miesiąc, czynna będzie wystawa malarstwa Dawida Mrozika.

W Polanicy-Zdroju Centrum Kultury i Promocji Teatr Zdrojowy podczas ferii poprowadzi warsztaty taneczne 1 i 8 lutego, a warsztaty plastyczne - 3 i 10 lutego, w godzinach: 11:00 - 13:00. Dla dzieci bezpłatny wstęp zapewnia się na seanse kina młodego widza - 2 i 9 lutego od godz. 11:00, spektakl baletowy "Dziadek do orzechów" w wykonaniu Wrocławskiej Akademii Baletu" - to 6 lutego o godz. 15:00 w teatrze - i pokaz iluzjonisty 11 lutego o godz. 16:00 w teatrze. CKiP zaprasza też do udziału w grze miejskiej zaplanowanej na 4 lutego od godz. 11:00.

Miłośnicy gry DART już 26 bm. spotkają się w Miejskim Ośrodku Kultury w Szczytnej o godz. 18:00. A później co tydzień zamierzają celować rzutkami do tarczy.

Na gminny bal karnawałowy, w Sali Myśliwskiej, w Woliborzu 28 bm. o godz. 17:00 zaprasza dzieci CKGN w Ludwikowicach Kłodzkich. Będą tańce, zabawy, konkursy.

Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim 29 bm. o godz. 16:00 zaprasza na koncert noworoczny w wykonaniu czeskiego chóru Staráček. Natomiast 2 lutego o godz. 16:00 w sali widowiskowej "Bajeczna fiesta" w wykonaniu Teatru "Kultureska".
 

Wstęp na wymienione imprezy jest bezpłatny.
(wb)