Bogata oferta Polanicy-Zdroju na ferie zimowe

POLANICA-ZDRÓJ (inf. zewn.). Miasto przygotowało wiele atrakcji na zbliżające się ferie zimowe w województwie dolnośląskim. W Teatrze Zdrojowym niemal codziennie odbywać się będą wydarzenia, które wypełnią wolny czas mieszkańcom miasta i turystom.
 
Zimowe ferie w województwie dolnośląskim rozpoczną się 31 stycznia i potrwają do 13 lutego.
W tym samym czasie wolne od nauki będą mieli także uczniowie z województw mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. - Pomiędzy szaleństwami na śniegu i wszelkimi aktywnościami sportowymi, jakie oferuje nam okolica, warto zajrzeć do Teatru Zdrojowego – zaprasza dyrektor Justyna Kuban.
 
Na początek zaplanowano otwarte warsztaty taneczne. - Poznamy na nich przeróżne techniki tańca, jak hip-hop, taniec estradowy czy jazzowy – wyjaśnia dyrektor. W kolejnych dniach będzie można odnaleźć w sobie także talent plastyczny, czy też wziąć udział w kinie młodego widza oraz terenowej grze miejskiej.
 

 
W pierwszą niedzielę ferii do Polanicy-Zdroju zawitają artyści z Wrocławskiej Akademii Baletu. 
Za sprawą spektaklu „Dziadek do orzechów” powrócimy jeszcze na moment do bajkowego świata świątecznej magii.
 
Z myślą nie tylko o dzieciach, ale i o ich rodzicach przygotowano pokaz iluzjonisty Łukasza Podymskiego. Podczas programu „Teatr Magii” będzie można podziwiać manipulacje kartami do gry, przekładanie ręki przez lustro, unoszenie i lewitację stolika czy iluzję uciętej, znikającej ręki. - Spotkanie z iluzjonistą  z pewnością okaże się pełne niespodzianek – mówi Justyna Kuban.
 
Wszystkie wydarzenia i warsztaty organizowane przez Teatr Zdrojowy w czasie ferii są bezpłatne dla dzieci. Bilety dla dorosłych na występy Akademii Baletu i Łukasza Podymskiego kosztują 25 zł, a na koncert Eli Dębskiej 30 zł. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach www.polanica.pl i www.teatr.polanica.pl oraz w mediach społecznościowych Polanicy-Zdroju.
 
Harmonogram wydarzeń w Teatrze Zdrojowym
1 lutego – otwarte warsztaty taneczne
2 lutego – kino młodego widza
3 lutego – otwarte warsztaty plastyczne
4 lutego – terenowa gra miejska
6 lutego – Spektakl baletowy „Dziadek do orzechów”
8 lutego – otwarte warsztaty taneczne
9 lutego – kino młodego widza
10 lutego – otwarte warsztaty plastyczne
11 lutego – pokaz iluzjonisty Łukasza Podymskiego
14 lutego – Ballady Leonarda Cohena - koncert Eli Dębskiej