Na drodze do sieci atrakcyjnych wsi

GMINA ZŁOTY STOK (inf. wł.). Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi z roku na rok powiększa się o kolejnych członków. Są nimi miejscowości, których mieszkańcy potrafą przekonać, że dokładają coraz więcej starań, aby żyło im się w nich bardziej komfortowo. Równocześnie wskazują, które z lokalnych atrakcji są w stanie zainteresować turystów; w tym przypadku nie chodzi li tylko np. o zabytkowe budowle, ale również o propozycje związane z aktywną rekreacją.

W gminie złotostockiej o miano najbardziej atrakcyjnej wsi może zawalczyć kilka, choćby Chwalisław. Położony malowniczo w Górach Złotych, wzdłuż potoku Mąkolnica, w minionych latach dużo zyskał na polu estetyki i podkreślania swojej przeszłości. Burmistrzyni Złotego Stoku Grażyna Orczyk zwraca uwagę, że chwalisławianie wychodzą z coraz to nowszymi inicjatywami i na pewno chętnie swoimi dokonaniami podzieliliby się z innymi członkami PSOiRW-u, jeśli znaleźliby się w tym gronie.
 

W Błotnicy turystów kusi się rekreacyjnymi terenami przywodnymi

- Podobnie jest w przypadku Błotnicy. Aż serce się raduje, gdy widzi się kolejne pozytywne przeobrażenia zachodzące w tej wsi. Jej społeczność też emanuje aktywnością np. w kierunku rozwoju turystyki i aktywnego wypoczynku. To w niej ma powstać tor rolkarski - podkreśla włodarzyni. - Mamy też wspaniale położone Laski. Przybywa w nich gospodarstw agroturystycznych, co przekłada się na różne przedsięwzięcia infrastrukturalne oraz kulturalne. Dodam, że siłą sprawczą wielu dokonujących się zmian są sołtysi wspierani przez rady sołeckie.

Władze samorządowe już niebawem wyjdą z propozycją do społeczeństw tych trzech wsi, aby rozważyły swój udział w staraniach o przyznależność do wspomnianej sieci wsi.
(bwb)