Szachiści zawładnęli kurortem

POLANICA-ZDRÓJ (inf. wł.). W miniony piątek rozpoczął się 57. Międzynarodowy Festiwal Szachowy. Zawody są prowadozne w kategoriach open: A, B, C, D i E oraz adresowanej do juniorów. Łącznie przy szachownicach zasiada około 600 zawodniczek i zawodników z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec i Ukrainy.

- Program pod nazwą "Szachy w szkole" zrobił swoje. Ta dyscyplina rozwija się i jest to widoczne również na polanickim festiwalu - mówi Kazimierz Szydełko, prezes Podokręgu PZSzach. w Kłodzku. - Do Polanicy na Memoriał Rubinsteina przyjeżdżają sami najlepsi szachiści, także z Francji i Izraela. Cieszy, że pojawiają się najlepsze juniorki i kobiety, że o juniorach i mężczyznach nie wspomnę.

W Teatrze Zdrojowym odbywa się równolegle turniej arcymistrzowski z udziałem 10 zawodników. Ruszył ponownie po kilkuletniej przerwie. Ma dość wysoki ranking FIDE, stąd zwraca uwagę.

- Festiwal potrwa do niedzieli, 22 sierpnia, a rozgrywki też odbywają się w sali gimnastycznej dawnego gimnazjum - dodaje p. Kazimierz.
(bwb)

MIGAWKI Z ROZGRYWEK: