W miasteczku cudów otwarto kompleks kortów

BARDO (inf. wł.). Turniejem o puchar burmistrza Krzysztofa Żegańskiego zainaugurowano działalność miejscowych kortów tenisowych. Zostały otwarte przed sobotnim południem i będą służyć rozwojowi tej dyscypliny sportu w lokalnym wydaniu.

Przed 13 laty w Bardzie zaświtała myśl wybudowania kortów ziemnych niesiona m.in. przez Andrzeja Krawczyka, pojawił się nawet ich przyszły wizerunek autorstwa Michała Rajczakowskiego. Niestety - a może stety - po drodze trzeba było wykonać inne ważne dla miasta i gminy inwestycje, stąd tę sportową przekładano na kolejne lata. W ostatnich zabrano się za tworzenie kompleksu boiskowo-rekreacyjnego...

- Ten obiekt kortowy powstał przy zaangażowaniu wielu firm, który wsparły sprzętem, kamieniem i robocizną - zauważył włodarz Barda. - W przyszłym roku dojdzie jeszcze budynek z szatnią i zapleczem sanitarnym, także tak ważne oświetlenie, które pozwoli dłużej korzystać z kortów. Szacowany wydatek, to około 1,5 mln zł. Zespół kortów jeszcze zostanie dopieszczony technicznie, podobnie jak i jego otoczenie. Jeśli czołowa polska tenisistka Iga Świątek wyrazi zgodę, to będzie ona jego patronką.
(bwb)

Migawki z wydarzenia: