Z Festiwalu Biegowego dla podopiecznych ZOL-u z Piszkowic

ZIEMIA KŁODZKA (inf. zewn.). Już w czasie najbliższego weekendu, kolejny raz z rzędu zostanie przeprowadzony Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich. Z wydarzeniem jest związany bieg charytatywny ze szczytnym celem. Oto, co piszą jego organizatorzy: 

Halo biegacze, chodziarze i spacerowicze, czyli wszyscy, którzy lubią się ruszać! Jeszcze można zapisać się na charytatywny bieg górski 10 km - Trojak Trail w Lądku Zdroju. Start 18 lipca 2021 r. Zajrzyjcie do linka: trasę i te dwa szczyty można przetuptać szybszym krokiem i zmieścić się w limicie czasowym. Wiem to, bo sama mając 60 lat przebiegłam i zupełnie żywa stawiłam się na mecie. No i ten cel: pokonać własne słabości i zebrać pieniądze na sprzęt rehabilitacyjny dla dzieciaków z Piszkowic. Nasze dzieci nigdy nie pobiegną, pobiegnij dla nich TY!

http://dfbg.pl/trasy-biegow/trojak-trail-10

 

Tradycyjnie już, ostatniego dnia DFBG, czyli 18 lipca 2021 r. o godz.13.30, tuż przed wręczaniem medali, na scenie w Parku Zdrojowym w Lądku Zdroju odbędzie się licytacja fantów przekazanych przez sportowców, biegaczy i dziennikarzy na rzecz dzieci z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach. W tym roku dla trójki maluszków z zebranych pieniędzy zostaną zakupione siedziska rehabilitacyjne z funkcją pionizacji.

 

Do licytacji będzie wystawiona:

 

1. Kurtka z zimowej wyprawy na Broad Peak z podpisem Krzysztofa Wielickiego

 

2. Czekan z wyprawy Śnieżna Pantera z podpisem Andrzeja Bargiela

 

3. Zestaw biegacza, czyli najwyższej jakości wyposażenie dla ultrabiegaczy
z dedykacją od Piotra Hercoga

 

4. Koszulka Socios Wisła z „16” - z autografem Kuby Błaszczykowskiego

5. Koszulka Bundesligi Dortmund nr "26" Piszczek i podpisem Łukasza Piszczka

 

6. Koszulka biała z orłem i napisem Polska z podpisem Adam Kszczot 800m

 

7. Album Marek Niedźwiecki „Radio California” z dedykacją

 

8. Książka Wojciecha Manna „FotoGrafoMannia”, z dedykacją autora oraz 3 kubki z Radia Nowy Świat z autografami: D. Olbrychskiego, W. Malajkata i M. Kydryńskiego

9. Plecak z dedykacją Justyny Kowalczyk zawierający książki o tematyce sportowej.

 

Jak wiecie - poza niedzielną licytacją dla Piszkowic w trakcie DFBG - odbędzie się też licytacja stolikowa - kiermasz sportowej odzieży i gadżetów.

 

Każdy z nas posiada w swojej garderobie rzeczy nieużywane lub w bardzo dobrym stanie, które były np. nietrafionym zakupem, prezentem, nagrodą. Dajmy im nowe życie!

 

Idea jest taka, aby ubrania lub inny sprzęt sportowy, którego nie używacie, oddać na licytację stolikową. Każdy uczestnik i gość Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich będzie mógł wylicytować sobie upatrzony ciuch, zaczynając od symbolicznych kilku złotych!

My dajemy cenę wywoławczą – wy podbijacie i zgarniacie co chcecie. Cały dochód przeznaczymy dla dzieciaków z ZLO Piszkowice!

 

Jeżeli w waszych szafach zalegają jakieś biegowe ciuchy czy akcesoria, które są w bardzo dobrym stanie a ich nie używacie - przywieźcie je ze sobą do Lądka Zdroju i przynieście do biura zawodów.

 

Licytacja stolikowa zlokalizowana będzie w strefie EXPO w sobotę i w niedzielę. Pomaganie jest fajne!


 

Kontakt ws. Licytacji Stolikowej: Henryka Szczepanowska +48660066974,

 

Olga Słonina +48 726 337 839

www.dfbg.pl